Britská MI6 spekuluje: Putin je možná mrtvý, na scéně je dvojník

Ruský prezident Vladimir Putin je možná už týdny či měsíce po smrti a na veřejnosti za něj může vystupovat dvojník. Podle médií o tom spekulují zdroje z britské tajné služby MI6, podle kterých by Rusové Putinovu smrt asi delší dobu tajili. Je to další z řady mediálních spekulací, z nichž jiné tvrdí, že je Putin vážně nemocný a léčí se s rakovinou.

Množí se dohady, že zdraví ruského prezidenta se v posledních měsících zhoršuje, jeho tvář vypadá nafouknutá a pozorovatelé se ptají, zda nemůže mít devětašedesátiletý prezident například leukémii. Vysocí šéfové MI6 podle zdrojů říkají, že ruský prezident byl nedávno vážně nemocný, ale že jeho případnou smrt by Kreml zamlčel.

Nedávná Putinova vystoupení byla velmi pravděpodobně nahrána předem, uvedl například server britského dopisu Daily Mirror. Spekulovalo se, že na moskevské přehlídce ke Dni vítězství začátkem tohoto měsíce mohl být prezidentův dvojník.

Moscow, Russia – May 6, 2013: A woman holds a placard with inscription „Putin Go Away“ during a protest rally organized to free prisoners of conscience.

„Putin je velmi nemocný, a když zemře, jeho smrt budou zatajovat týdny, ne-li měsíce,“ řekl serveru zdroj z tajných služeb. „Je zde také možnost, že už mrtvý je,“ dodal. Upozornil zároveň, že takové informace nyní nelze zjistit.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram