Vláda vytvořila nový úřad. Bude řešit reprodukční chování a manželství

Zatímco v roce 2011 připadlo na 100 dětí do 14 let necelých 83 seniorů, podle analytiků v roce 2060 připadne na stejný počet dětí asi 220 seniorů. V průběhu následujících desetiletí se tak počet seniorů ve věku 65 zvýší o více než milion osob. To znamená, že v roce 2060 bude mít každý třetí obyvatel Slovenska nejméně 65 let.

Vláda se tento trend rozhodla zvrátit posílením rodiny a porodnosti. Ministři na čtvrtečním jednání vlády schválili vytvoření nového poradního ministerského orgánu. Jeho cílem má být řešení demografické krize. Návrh na zřízení rady na jednání vlády předložil ministr práce a sociálních věcí Milan Krajniak (Jsme rodina), který úřad zároveň povede.

\“Přijímání opatření zaměřených na dopady reprodukčního chování není možné provádět na poslední chvíli,\“ zdůvodňuje ministerstvo práce založení výboru.

Lesbian couple elope in Wales UK with a humanist celebrant

Nový orgán má zasedat minimálně dvakrát ročně a působit v oblastech, které nejvíce ovlivňují rodinu a demografický vývoj. Jde zejména o hmotnou a nehmotnou podporu rodin a péče o děti, ale také oblasti bydlení, ochrany zdraví, vzdělávání, výzkumu a inovací, či práce. Rovněž bude vládě předkládat podněty ke zvýšení úrovně podpory a ochrany rodiny, rodinných hodnot a manželství.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram